6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home KURIOZITETE Testi që po bën xhiron e rrjetit: Cila nga të dyja është...

Testi që po bën xhiron e rrjetit: Cila nga të dyja është nëna e fëmijës? 95% përgjigjen gabim

Sa i përket personalitetit tuaj, mund të jetë e vështirë të gjykoni dhe portretizoni disa karakteristika. Një nga arsyet pse është e vështirë të gjykosh personalitetet është sepse ka shumë. Kur personalitetet përplasen, lindin kontradikta.

Një test personaliteti do t’ju tregojë karakteristika psikologjike, të ndryshme që mund të mos i keni vënë re.

Ky test i veçantë i personalitetit i ndan individët në dy kategori. Të dyja kategoritë kanë karakteristika unike. Gjithçka që duhet të bëni është ta provoni!

Shihni imazhin më poshtë. Ka një fëmijë në mes dhe dy gra në anët e kundërta. Merreni me mend se cila grua është nëna e fëmijës.

Nëse mendoni se ajo është gruaja në të majtë: Bazuar në hulumtimet, shumica e njerëzve zgjedhin gruan në të majtë. Arsyeja është se duket më e madhe dhe më e pjekur.

Njerëzit besojnë se një nënë duhet të duket gjithmonë më e vjetër. Fatkeqësisht, gruaja në të majtë nuk është nëna, por duke e zgjedhur atë zbulon shumë për personalitetin tuaj.

Kjo zgjedhje tregon se keni një anë krijuese. Kushtojini vëmendje detajeve, si p.sh. flokët e gruas janë të kapur në topuz.

Ju jeni vazhdimisht duke menduar jashtë kutisë dhe shikoni pamjen e madhe. Ju gjithmonë dëshironi që gjërat të bëhen në mënyrën tuaj dhe preferoni lirinë krijuese në vend të strukturës.

Ju pëlqen muzika, piktura dhe madje edhe skica për shkak të mendjes tuaj krijuese. Këto aktivitete ju bëjnë të ndiheni të gjallë. Një veçori tjetër është aftësia për t’u shoqëruar kudo që të jeni.

Një veçori tjetër që keni është se jepni këshilla të shkëlqyera. Ju lidheni me njerëzit në një nivel emocional, gjë që i afron ata me ju.

Nëse keni zgjedhur gruan në të djathtë: Kjo përgjigje është gjithashtu e duhura. Kjo është nëna e vërtetë e fëmijës.

Hulumtimet tregojnë se kur fëmijët luajnë ose bëjnë diçka, ata do të shohin nënën e tyre. Arsyeja pse ata e bëjnë këtë është sepse duan miratimin e nënës së tyre

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

National Geographic për shqiptarët: As vdekja nuk i tund nga vendi

Sot shqiptarët, arabët, armenët, bullgarët, grekët, serbët dhe vetë turqit po vuajnë, siç ka ndodhur prej dekadash, nga plaga e sundimit turk....

Ky është qyteti më i shtrenjtë në botë

Kryeqendra e Izraelit, Tel Avivi është qyteti më i shtrenjtë në botë për të jetuar, teksa rritja e shpejtë e inflacionit ka...

Shmangni këto ushqime për një bark të sheshtë

Nëse doni një stomak të sheshtë, qëndroni larg nga tre ushqimet që me siguri i konsumoni çdo ditë! Djegia...

Ushqimet që e rrisin tensionin e lartë të gjakut

ensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, tensioni i lartë...

Recent Comments