6.1 C
Pristina
Thursday, October 21, 2021
Home RETROSPEKTIVË Foto e rrallë. Kur klerikët dhe hoxhallarët bënin simbolin e shqiponjës

Foto e rrallë. Kur klerikët dhe hoxhallarët bënin simbolin e shqiponjës

Një foto është publikuar së fundmi, ku tregohen disa klerikë dhe hoxhallarë të cilët shfaqen me simbolin e famshëm të shqiponjës. Në foto ata të gjithë kanë realizuar me duar, simbolin e shqiponjës dykrenare, të cilën shqiptarët e përdorin masivisht në ditët e sotme.

Fotoja është e shumë kohëve më parë, ku mesa duket ky symbol ka qenë prezent prej shekujsh mes shqiptarëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Zbulohet kisha 1.600 vjeçare në qytetin e lashtë Oriene të Turqisë

Zbulohet kisha 1.600 vjeçare në qytetin e lashtë Oriene të Turqisë “Ne zbuluam se toka e kishës përbëhet nga...

Teknologjia e parë në botë, ari do të nxirret nga telefonat e vjetër

Ari dhe metalet e çmuara do të nxirren nga telefonat dhe laptopët e vjetër. “Mint Royal” planifikon të prezantojë...

Këshilla nga psikologët e Harvardit për të rritur fëmijë të mbarë

Kohët kanë ndryshuar shumë dhe me kohë të reja vijnë zakone të reja, grupe sjelljesh dhe qëndrimesh që duken shumë të ndryshme...

Kush ishte kroati që diktoi shqipen në 1920-ën në mes të Beogradit

Fillimi i interesimit për mësimin e gjuhës shqipe në Serbi, e ka zanafillën më 1905, kur Universiteti i Beogradit, që atë vit...

Recent Comments