6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Si sot, më 11 nëntor 1918, përfundimi i Luftës së Parë Botërore

Si sot, më 11 nëntor 1918, përfundimi i Luftës së Parë Botërore

Në orën e njëmbëdhjetë, të ditës së njëmbëdhjetë, të muajit të njëmbëdhjetë të vitit 1918 u nënshkrua përfundimi i Luftës së Parë Botërore. Në këtë luftë Shqipëria ishte vend i pushtuar, përmes të cilit kaluan shumë ushtri. Në foto: ushtarë austro-hungarezë duke u tërhequr nga Shqipëria. Foto: AQSh.

#ArkivatFrymëzojnë#ArkivatRrëfejnë#AQSh

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Mbi 80% e shoferëve dështojnë, kush ka përparësi në këtë rast?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”

5 gabime që bëni gjatë përdorimit të telefonit që mund të jenë fatale për shëndetin

1- Të flini me celularin pranë Një celular në vetvete është një transmetues dhe marrës elektromagnetik i cili lëshon...

Pse nuk përmendet bora askund në Kuran?

Në librin e shenjtë të myslimanëve Kuranin, nuk përmendet bora, por përmenden terma të tjerë që tregojnë të ftohtët dhe acarin. Kurani...

‘Ali Pashë Tepelena u tradhtua nga njeriu më i afërt i tij’, çfarë shkruante gazeta franceze më 1822

“Le Moniteur Universel” ka botuar, të hënën e 25 marsit 1822, në ballinë, një shkrim në lidhje me vrasjen e Ali Pashë...

Recent Comments