6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home KURIOZITETE Çfarë fshihet pas ujvarës Niagara? (Video)

Çfarë fshihet pas ujvarës Niagara? (Video)

A ekziston dikush në këtë botë që nuk ka dëshirë të vizitojë ujëvarën Niagara?
Cdo vit kjo mrekulli natyrore vizitohet nga 14 milion turistë. Të gjithë ëndërrojnë të bëjnë një foto atje, të freskohen në ujërat e freskëta dhe sigurisht, tu tregojnë të gjithëve se ku ndodhen me anë të rrjeteve sociale.
Mund të duket se nuk ka asnjë lloj misteri që mund të fshihet në një vend i cili vizitohet nga kaq shumë njerëz.
Megjithatë edhe ky vend ka sekretet e tij, e disa prej tyre janë shumë të errët por ne sërish do të përpiqemi ti zbulojmë.

Fakte Interesante

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Mbi 80% e shoferëve dështojnë, kush ka përparësi në këtë rast?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”

5 gabime që bëni gjatë përdorimit të telefonit që mund të jenë fatale për shëndetin

1- Të flini me celularin pranë Një celular në vetvete është një transmetues dhe marrës elektromagnetik i cili lëshon...

Pse nuk përmendet bora askund në Kuran?

Në librin e shenjtë të myslimanëve Kuranin, nuk përmendet bora, por përmenden terma të tjerë që tregojnë të ftohtët dhe acarin. Kurani...

‘Ali Pashë Tepelena u tradhtua nga njeriu më i afërt i tij’, çfarë shkruante gazeta franceze më 1822

“Le Moniteur Universel” ka botuar, të hënën e 25 marsit 1822, në ballinë, një shkrim në lidhje me vrasjen e Ali Pashë...

Recent Comments