6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home RETROSPEKTIVË 1960/Shumë të pranishëm me plis në kokë,ceremonia e varrimit në Novi Pazar

1960/Shumë të pranishëm me plis në kokë,ceremonia e varrimit në Novi Pazar

Lamtumira e fundit përmes ritualeve fetare në qytetin e Pazarit të Ri. Në këtë fotografi mund të shohim shumë të pranishëm me plis në kokë, me pasurinë e përvetshme dhe të patjetërsueshme të popullit shqiptar.

_sanxhak_

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ushqimet që e rrisin tensionin e lartë të gjakut

ensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, tensioni i lartë...

Formula e saktë që ju llogarit sa orë duhet të flini

Për shumë njerëz, koha e zgjimit është e njëjtë, por koha e fjetjes ndryshon në varësi të jetës sociale, orarit të punës...

A mund ta gjeni insektin që e ka ngjyrën ndryshe nga të tjerët

Këtë herë do të testoni shikimin tuaj me një figurë ku shihen disa insekte njësoj, por njërës prej tyre i ndryshon pak...

Vdekja e njeriut dhe pasvdekja në artin e fotografisë botërore dhe asaj shqiptare

Qerim VRIONI Studiues i artit fotografik Shkencërisht, vdekjaështë ndërprerja e plotë e jetës së një organizmi të...

Recent Comments