6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home SHKENCË/TECH Kjo është arsyeja pse Apple po redukton prodhimin e iPhone 13

Kjo është arsyeja pse Apple po redukton prodhimin e iPhone 13

Apple po redukton prodhimin e iPhone 13-ëve të saj, të lëshuar muajin e kaluar, me mbi 10% sepse furnitorët Broadcom dhe Texas Instruments nuk mund të ofrojnë çipa të mjaftueshëm për telefonin, sipas një raporti sot nga Debby Wu i Bloomberg.

Wu shkroi, “Apple Inc. ka të ngjarë të reduktojë objektivat e saj të prodhimit të iPhone 13 për vitin 2021 me deri në 10 milionë njësi.

 Kompania kishte pritur të prodhonte 90 milionë modele të reja iPhone në tre muajt e fundit të vitit, por tani po u thotë partnerëve të prodhimit se totali do të jetë më i ulët sepse Broadcom Inc. dhe Texas Instruments Inc. po luftojnë për të ofruar komponentë të mjaftueshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

National Geographic për shqiptarët: As vdekja nuk i tund nga vendi

Sot shqiptarët, arabët, armenët, bullgarët, grekët, serbët dhe vetë turqit po vuajnë, siç ka ndodhur prej dekadash, nga plaga e sundimit turk....

Ky është qyteti më i shtrenjtë në botë

Kryeqendra e Izraelit, Tel Avivi është qyteti më i shtrenjtë në botë për të jetuar, teksa rritja e shpejtë e inflacionit ka...

Shmangni këto ushqime për një bark të sheshtë

Nëse doni një stomak të sheshtë, qëndroni larg nga tre ushqimet që me siguri i konsumoni çdo ditë! Djegia...

Ushqimet që e rrisin tensionin e lartë të gjakut

ensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, tensioni i lartë...

Recent Comments