6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home VIDEO Si duket brenda Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar? Zbulojeni në këtë video 360º (Video)

Si duket brenda Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar? Zbulojeni në këtë video 360º (Video)

Jeni të apasionuar pas hapësirës? Nëse do të kishit dashur të ishit astronaut dhe do të pyesnit veten se si është pjesa e brendshme e Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor, kjo video nga ESA ju tregon brendësinë e tij në 360º.

Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës (ISS) është një projekt bashkëpunues që përfshin pesë agjenci hapësinore: ESA nga Evropa, NASA nga Shtetet e Bashkuara, Roscosmos nga Rusia, JAXA nga Japonia dhe CSA nga Kanadaja.

Nëse ndiqni lajmet të lidhura me hapësirën, me siguri keni parë një mori fotografish dhe video që tregojnë si pjesën e jashtme ashtu edhe atë të brendshme të ISS. Dhe ne vëmë bast se do të dëshironit të bëni një turne nëpër modulet e tij për të parë hapësirën në të cilën jetojnë astronautët, si lëvizin ose instrumentet që përdorin. Epo, kjo është pikërisht ajo që na ofron Thomas Pesquet, një astronaut i ESA-s, i cili ka regjistruar këtë video në mënyrë që ne të admirojmë brendësinë e ISS në 360º:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

“Sarajevë, moj motër”, si u fut Nënë Tereza në teatrin e Bosnjes

Libri surprizë i Ylli Polovinës, botuar në Prishtinë Në 324 faqet e librit më të ri të Ylli Polovinës,...

Mbi 80% e shoferëve dështojnë, kush ka përparësi në këtë rast?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”

5 gabime që bëni gjatë përdorimit të telefonit që mund të jenë fatale për shëndetin

1- Të flini me celularin pranë Një celular në vetvete është një transmetues dhe marrës elektromagnetik i cili lëshon...

Pse nuk përmendet bora askund në Kuran?

Në librin e shenjtë të myslimanëve Kuranin, nuk përmendet bora, por përmenden terma të tjerë që tregojnë të ftohtët dhe acarin. Kurani...

Recent Comments