6.1 C
Pristina
Monday, December 6, 2021
Home KURIOZITETE 8 gabime qesharake që fansat dalluan në “Squid Game”

8 gabime qesharake që fansat dalluan në “Squid Game”

“Squid Game”, u shndërrua në pak javë në serialin më të shikuar ndonjëherë në Netflix. Përdorues të platformës nga gjithë bota ndoqën me kërshëri të gjitha episodet e tij dhe disa janë fiksuar aq shumë sa vendosën të imitojnë disa prej lojërave që aktorët luajnë në serialin korean.

Shikuesit e vëmendshëm madje dalluan dhe disa gabime në veprimet e aktorëve dhe objekteve që shfaqen në moment të caktuara:

1. Numrat e konkurrentëve u ngatërruan

2. Gabime drejtshkrimore Koreja e Jugut, edhe pse e ka gjuhën koreane si gjuhë zyrtare, kur shfaq dokumente konfidenciale në një dramë, ata duhet të jenë në anglisht

3. Një pjesëmarrës në lojë ishte 124 vjeç

4. Forma e ombrellës Kur fillon loja, ombrella ka një vijë të drejtë nën formën e kupolës. Por pak çaste më vonë, ombrella ndryshon duke e bërë vijën e saj të valëzuar.

recommended byBITCOIN UPU gradu Srbica stalno zarađujem dodatnih 700-1500 eura dnevnoSAZNAJ VIŠE

5. Edhe pasi fitoi lojën, lojtari Gi Hun nuk u bë “i pasur”. Disa ndjekës zbuluan se para lojës Gi Hun kishte Samsung S7. Por në skenën e aeroportit, ai kishte Samsung S3.

6. Përkthime të pasakta

7. Celularit të Hwang Jun-ho-s i zgjati bateria e telefonit për disa ditë

8. Ata shkruan një numër të vërtetë telefoni. Pa dyshim gafa më e madhe e serialit mbetet fakti që në një prej skenave, producentët kanë shkruar një numër të vërtetë telefoni, i cili i përket një zonje të thjeshtë në Korenë e Jugut që punon shitëse në një dyqan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Pse flemë? Shkencëtarët nuk e dinë ende, por e kanë një hipotezë

Të gjitha kafshët flenë, madje edhe krimbi i rrumbullakët dhe i vogël Caenorhabditis elegans. Shkencëtarët janë përpjekur prej kohësh që ta kuptojnë pse ndodh gjumi. Ata kanë bërëshumë prova me minjtë në laborator, por të...

“Ja pse shqiptarët kanë sukses kur largohen nga Atdheu?”

Eksperti i Turizmit, Auron Tare, përmes një postimi në facebook ka sjellë në vëmendjen e ndjekësve të tij rastin e George Tames,...

Ky ushqim në mëngjes mbron imunitetin dhe mban larg gripin

Me ardhjen e vjeshtës vijnë edhe infeksionet virale të cilat tashmë në periudhë pandemie bëhen akoma më të rënda.

“Pallati Stratigò”, dëshmi e kulturës arbëreshe që prej vitit 1533

Foto Ilustrim: Pallati Stratigò Pallati Stratigò, është një ndër ndërtesat më të njohura në Lungro, një nga “qytezat e...

Recent Comments