Historiani Arben Llalla ka publikuar një hartë e cila ndodhet në muzeun grek, ku paraqet edhe një detaj mjaft interesant.

Në këtë hartë tregohet qartë që Epiri është shqiptar dhe historiani e ka publikuar si një mesazh për grekët.“Epiri i banuar nga shqiptarët. Kjo hartë gjendjet në muzeun e Athinës. Rikujtesë për grekët” ka shkruar në adresën e tij në Facebook Llalla.

epiri-730x470

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here