6.1 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021
Home VIDEO Video e rrallë: Shqiptarët zbarkojnë në Itali me tren (Video)

Video e rrallë: Shqiptarët zbarkojnë në Itali me tren (Video)

Në një video të rrallë nga viti 1932, shihen shqiptarët të veshur me kostume popullore të cilët zbarkojnë në Itali me tren.

Xhiruesi i panjohur i videos i cili tërhiqet nga kostumet popullore shqiptare i fokuson ata një nga një.

Për më shumë shikoni videon:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments