6.1 C
Pristina
Thursday, October 21, 2021
Home KËSHILLA Tri arsye pse duhet të pini ujë me xhinxher në mëngjes

Tri arsye pse duhet të pini ujë me xhinxher në mëngjes

Xhenxhefili, ndryshe i njohur si xhinxher, është një nga erëzat më të shëndetshme në botë, gëzon veti shëruese kundrejt shumë sëmundjeve dhe mund të luftojë kancerin.

Vendet aziatike e kanë përdorur atë si një bimë medicinale për më shumë se 2 mijë vjet dhe përmes pijes ujë me xhinxher mund të trajtoni disa problem shëndetësore.

E keni të vështirë të humbni peshë – Nëse keni kohë që përpiqeni të bini në peshë, uji me xhinxher do të përshpejtojë metabolizmin. Xhinxher përdoret si një përbërës aktiv në shumë suplemente te cilat promovojnë humbje peshe, por juve ju mjafton të pini ujin me xhinxher.

Probleme të tretjes – Nëse keni probleme që lidhen me aparatin tretës, zgjidhja është xhinxheri. Ai qetëson mukozën e zorrëve dhe lehtëson dhimbjet.

Sëmureni shpesh, ndiheni të lodhur – Uji me xhinxher është përgjigja kundër virozëve të stinës. Kurdoherë që të ndiheni të pafuqishëm uji me xhinxher do të nxisë sistemin imunitar. Mjekët thonë se xhenxhefili mund të pastrojë sistemin limfatik, të eliminoje toksinat dhe të vrasë bakteret

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Zbulohet kisha 1.600 vjeçare në qytetin e lashtë Oriene të Turqisë

Zbulohet kisha 1.600 vjeçare në qytetin e lashtë Oriene të Turqisë “Ne zbuluam se toka e kishës përbëhet nga...

Teknologjia e parë në botë, ari do të nxirret nga telefonat e vjetër

Ari dhe metalet e çmuara do të nxirren nga telefonat dhe laptopët e vjetër. “Mint Royal” planifikon të prezantojë...

Këshilla nga psikologët e Harvardit për të rritur fëmijë të mbarë

Kohët kanë ndryshuar shumë dhe me kohë të reja vijnë zakone të reja, grupe sjelljesh dhe qëndrimesh që duken shumë të ndryshme...

Kush ishte kroati që diktoi shqipen në 1920-ën në mes të Beogradit

Fillimi i interesimit për mësimin e gjuhës shqipe në Serbi, e ka zanafillën më 1905, kur Universiteti i Beogradit, që atë vit...

Recent Comments