6.1 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021
Home VIDEO Video/ Vrasja që tronditi botën, si u filmua e gjitha nga kamerat

Video/ Vrasja që tronditi botën, si u filmua e gjitha nga kamerat

Collinson përpara gazetarëve. Ata kishin shkuar për t’i prishur shtëpinë e tij njëkatëshe, të ndërtuar në mënyrë të paligjshme, por Dryden i priti me armë në dorë.

Collinson ishte duke zbatuar ligjin, për prishjen e shtëpisë, kur Dryden tërhoqi këmbëzën e një arme të Luftës së Parë Botërore dhe e vrau atë. E gjithë ngjarja u filmua nga kamerat. Autori u dënua me burgim të përjetshëm, por së fundi ëshë liruar, për shkak se ka pësuar një goditje në tru. Ai do ta kalojë pjesën e mbetur të jetës, në një qendër të kujdesit shëndetësor.
Vëllai i oficerit të vrarë, tha se nuk i vjen aspak mirë për këtë vendim, por shpreson që Dryden të vdesë ngadalë.

“Personalisht, nuk mund të kujdesem më shumë për atë që ndodhi me Albert Dryden. Nëse vdes ngadalë, kjo është mirë. Do të jem shumë i lumtur për këtë,” – tha ai.

Ish-punëtorit të çelikut, Dryden, më parë i ishte refuzuar lirimi, pasi nuk kishte treguar pendim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments