6.1 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021
Home RETROSPEKTIVË Koha kur Enver Hoxha pàralàjmëronte Grekët: “Uleni bishtin, nëse jo atëherë do...

Koha kur Enver Hoxha pàralàjmëronte Grekët: “Uleni bishtin, nëse jo atëherë do të ju”

Koha kur Enver Hoxha pàralàjmëronte grekët: “Uleni bishtin, nëse jo atëherë do të ju..”

Keto ditet e fundit ne rrjetet sociale, sidoemos ne facebook, po qarkullon nje v1deo e parades se Uhstrise Shqiptare gjate viteve 80-ta, e pajisur me mjetet uhstarake me moderne te asaj kohe.Hvp hvpsiren me pvshte per pvmjet esklvive

Kjo v1deo, eshte e shoqeruar edhe me deklaraten e kreut te shtetit te asaj kohe, te ndjerin Enver Hoxha. Gjate asaj deklarate ai i dergon nje mesazh te forte Greqise dhe grekeve, per me shume ndiqeni vet:Hvp hvpsiren me pvshte per pvmjet esklvive

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments