6.1 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021
Home KAFSHËT Momenti kur balena e bardhë luan me fëmijët (Video)

Momenti kur balena e bardhë luan me fëmijët (Video)

Interneti është një thesar i fshehur i videove virale që mund t’ju ngrejë humorin tuaj edhe në ditët më të lodhshme. Prisni derisa të shihni këtë video të lezetshme virale të një Balene Beluga. Videoja 10 sekondëshe ka kapur reagimin e paçmuar të një balene Beluga kur sheh një balenë lodër në dorën e një vogëlusheje. 

Video është nga brenda një Akuariumi Mystic në shtetin e SHBA të Connecticut. Klipi fillon me vajzën e vogël duke parë balenën e bardhë brenda akuariumit me nënën e saj. E gjithë kjo ndërsa vajza mban në duar një balenë të bardhë lodër dhe shumë shpejt Beluga e vërtetë i afrohet asaj. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments