6.1 C
Pristina
Friday, June 18, 2021
Home KËSHILLA Mënyra më e thjeshtë për të parë nëse vezët janë të freskëta...

Mënyra më e thjeshtë për të parë nëse vezët janë të freskëta apo jo?

Harrojeni përpjekjen për të deshifruar datën në vezë, në mënyrë që të kuptoni nëse është apo jo e freskët.

E vetmja gjë që ju duhet është një gotë me ujë.

Hidheni vezën në gotën me ujë dhe:

Nëse veza shtrihet horizontalisht, është në kohën e saj më të freskët.

Nëse fundi i ngushtë i vezës anon lart, veza është akoma e ngrëshmë, por jo aq e freskët.

Nëse veza qëndron në këmbë ajo ka kaluar kulmin, por është akoma e sigurt për t’u ngrënë.

Nëse veza noton, hidheni pasi është e prishur.

Siç e shihni, është kaq e thjeshtë për të parë nëse vezët janë të freskëta apo jo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Bukuri arbëreshe në sytë e një fotografi legjendar

MARIO TESTINO KUJTON ORIGJINËN... As fotografi shumë i njohur i modës, Mario Testino, nuk i ka rezistuar tundimit përballë...

RRlTENl shpejtësinë e internetit me këtë truk të thjeshtë

Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të h umbur pa internet. ProbIemet me...

Vetëm 1 në 5 persona mund të gjejnë gabim në këtë foto: A mund ta gjeni edhe ju?

Diçka që nuk mund të mjaftojnë kurrë janë mashtruest e trurit. Tani, të rinjtë e sotëm preferojnë të rrijnë...

Ku gjendet qyteti ilir Damastion?

Qyteti Damastion për të cilin janë bërë përpjekje të shumta që të lokalizohet përmendet të gjeografi dhe historiani i antikitetit Straboni (vitet...

Recent Comments