6.1 C
Pristina
Sunday, June 20, 2021
Home KËSHILLA Ja çfarë mund të ndodhë me lëkurën tuaj nëse pini ujë të...

Ja çfarë mund të ndodhë me lëkurën tuaj nëse pini ujë të ngrohtë çdo ditë!

Nuk ka asnjë dyshim se të qenit i hidratuar është thelbësore për shëndetin. Por shumica nuk e dinë që pirja e ujit të vakët mund të ofrojë disa përfitime shtesë për trupin dhe lëkurën. Në fakt, ekspertët mjekësorë thonë se uji është më i shëndetshëm kur pihet i ngrohtë dhe temperatura perfekte është 5-9 gradë Celsius.

Ja çfarë mund të ndodhë me lëkurën tuaj

Duke marrë parasysh sa para shpenzojmë për trajtime të shtrenjta bukurie, ne nuk i japim rëndësi të mjaftueshme diçkaje aq të thjeshtë sa pirja e ujit në mënyrën e duhur. Uji i ngrohtë mund të ndihmojë në detoksifikimin e trupit. Për shkak se pirja e ujit të ngrohtë bën që temperatura e trupit të rritet, kjo ju bën të djersiteni.

Ja çfarë mund të ndodhë me lëkurën tuaj

Kjo, nga ana tjetër, ju ndihmon të hiqni toksinat dhe e bën më të lehtë për organet tuaja të tretjes për të eliminuar papastërtitë. Pastrimi i trupit tuaj trajton aknet dhe e bën lëkurën tuaj të shëndetshme dhe me shkëlqim. Pirja e ujit të ngrohtë ndihmon në rigjenerimin e qelizave të lëkurës që janë të dëmtuara duke bërë që lëkura juaj të duket më e butë.

Ja çfarë mund të ndodhë me lëkurën tuaj

Uji i ngrohtë e mban gjithashtu kokën të hidratuar, që do të thotë se keni më pak të ngjarë të keni zbokth./L.F-dritare.net

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Çfarë ndodh me ushqimin që sekuestrohet në aeroport?

Pas një udhëtimi të bukur ku kemi mbledhur shumë sende dhe ushqime që duam t’i sjellim përsëri në shtëpi, mund të përballemi...

Çfarë ndodh nëse fotokopjoni një pasqyrë?

Në video tregohet se pas futjes në skanim të pasqyrës, printeri e lëshon pasqyrën të vendosur në një letër të formatit A4,...

Si u vodh Kupa e Botës në vitin 1983, në Brazil?

Në vitin 1970, ekipi brazilian fitoi kupën për herë të tretë, duke u lejuar për ta mbajtur përgjithmonë kupën origjinale prej ari,...

Si u dënua legjenda Ahmet Golemi me 5 vite burg pse festoi fitoren e Muhamed Ali

Ahmet Golemi, një nga pionierët dhe emrat të shquar të boksit shqiptar që u nda një muaj më parë në moshën 85-vjeçare.

Recent Comments