6.1 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021
Home KURIOZITETE Dreka në ajër: Ky restorant varet nga një vinç – 50 metra...

Dreka në ajër: Ky restorant varet nga një vinç – 50 metra mbi tokë

Dubai është shtëpia e një atraksioni tjetër, këtë herë, për hotelieri.

Në këtë qytet ka një restorant Sky.

Çfarë e bën atë unike?

Ky restorant u ofron mysafirëve të tij një përvojë të paharrueshme dreke në qiell. Gjegjësisht, restoranti është projektuar të vendoset në një platformë të mbajtur nga një vinç.

Ka vend për 22 persona në tryezë, dhe ndodhet në një lartësi prej 50 metrash.

Kohëzgjatja e kësaj përvoje është e kufizuar në një orë e gjysmë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dosja/ Musine Kokalari! Gruaja e 88 dosjeve, që i rezistoi 20 viteve burgim

Në arkivin e Shtetit ruhen 88 dosje për gruan e fortë që i rezistoi 20 viteve burgim dhe internimit të dhimbshëm në...

Gjëja më e keqe është të qëndrosh me persona që të bëjnë të ndihesh vetëm!

“Gjithmonë kam menduar se gjëja më e keqe në jetë është vetmia. Nuk është! Gjëja më e keqe është të qëndrosh me...

Sipas një studimi pushimet ndikojnë në mirëqenien tonë

Në fakt, studimet shkencore tregojnë se pushimi nga rutina e përditshme është thelbësor për një shëndet të mirë fizik dhe emocional.

Ja se çfarë përmban dokumenti i firmosur nga Ali Pashë Gucia dhe Hodo Bej Sokoli në Shkodër mbi Reformat e kërkuara nga shqiptarët te...

Nga Aurenc Bebja, Francë – 12 Maj 2020 “L’Univers” ka botuar, të dielën e 23 majit 1880, në faqen n°3, një...

Recent Comments