6.1 C
Pristina
Monday, August 2, 2021
Home VIDEO Dueli, mjellma e zezë “turpëron” qenin (VIDEO)

Dueli, mjellma e zezë “turpëron” qenin (VIDEO)

Qentë e racës golden retriever janë mësuar historikisht të përballen edhe kafshët e egra që kërcënonin kopetë. Por nuk kanë patur të bënin me mjellmat, me sa duket.

Ka bërë xhiron e rrjeteve sociale një video amatoriale i pronarit të një qeni në qytetin kinez të Chendu, i cili po shoqëronte kafshën shtëpiake në një nga shëtitjet e tij.

Në një moment, qeni që quhet Xi Shi mendoi të freskohet pak në liqenin e parkut. Por në pak sekonda hija e zezë e një mjellme, që me sa duket e gjykonte si të vetin atë territor, iu vërsul pa frikë qenit.

Në elementin e ujit, përballja u duk pothuajse e pabarabartë, dhe agresiviteti i mjellmës detyroi Xi Shi të rikthehej bisht ulur të pronari,  që po e thërriste i trembur për pasoja më të rënda.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ja si mund ta largoni erën e cigareve nga rrobat dhe shtëpia

Si ta largoni erën e cigareve nga rrobat dhe shtëpia. Disa rekomandime për të eliminuar erën e cigareve dhe...

Ku i gjeni 99 shkallë, si 99 emrat e Zotit? – “XHAMIA E ÇUDITSHME”

Çdo ditë e hapur, për besimtarë dhe vizitorë, ndërsa hyrja është e lirë./Konica.al Xhamia e Pazarit të vjetër në...

Veshja dhe kostumet tradicionale të Beratit, nga më të veçantat në Shqipëri

Tradita e veshjes së banorëve të qytetit të Beratit është një nga më të veçantat në Shqipëri. Kjo për shkak edhe se...

Dashunija ndaj prindëve – Ndre Mjeda

Poezi nga Ndre Mjeda Me sy çilun afër djepit,Me kujdes e me dashtni,Për vaj tem tue hjekun zi,Tue shëndue...

Recent Comments