6.1 C
Pristina
Wednesday, May 12, 2021
Home RETROSPEKTIVË Kështu argëtoheshin fëmija në fillim të shekullit të 20(Foto)

Kështu argëtoheshin fëmija në fillim të shekullit të 20(Foto)

Kështu argëtoheshin fëmija në fillim të shekullit të 20?

Media britanike Daily Mail ka publikuar ditën e premte një artikull rreth lojërave me të cilët luanin fëmijët në fillim të shekullit të 20.

Përmes një fotogalerie shfaqen disa nga sheshet e argëtimit e asaj kohë për fëmijët që duhet thënë janë shumë të rrezikshme. Por megjithatë djemtë dhe vajzat duken mjaft të gëzuar dhe aspak të merakosur

Në foto mund të dallon dhe se si kanë qenë në fillim disa nga lodrat më të njohura si lisharset, rrëshqitëset apo karuselët.

Reklamë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Anija kozmike 14 miliardë milje larg Tokës ka mbledhur tinguj misteriozë nga një galaktikë tjetër

Voyager 1, anija kozmike më e largët nga Toka, e cila aktualisht është 14 miliard milje larg, ka zbuluar tingullin e universit.

Si ndikoi pandemia që numri i rinocerontëve të rritet në nivele rekord?

Numri i rinocerontëve me brirë në Nepal ka arritur nivelin më të lartë prej më shumë se 20 vjetësh, pjesërisht për shkak...

A e dini arsyen pse piratët mbulonin njërin sy?

Fakti që pothuajse të gjithë piratët mbuluan njërin sy me një kapak të zi sigurisht që nuk ka asnjë lidhje me një...

Në Tokë kanë jetuar 2.6 miliardë specie të llojit T-Rex

Studiuesit kanë bërë një përllogaritje të popullatës së Tiranosaurve Rex, species me madhësi sa një autobus, që ka jetuar 2.4 milionë vjet...

Recent Comments