6.1 C
Pristina
Tuesday, May 11, 2021
Home KURIOZITETE Çfarë ndodh me makinat e reja që nuk shiten kurrë?

Çfarë ndodh me makinat e reja që nuk shiten kurrë?

A keni shkuar ndonjëherë në një dyqan makinash dhe kur keni parë rreshtat me automjete keni menduar çfarë ndodh me ta nëse nuk shiten?

Ku shkojnë të gjithë këto makina kur dalin modelet e reja? Nëse keni menduar se u falen njerëzve, jeni gabim. Gjërat janë pak më komplekse se kaq.

Ekzistojnë disa opsione se çfarë bëhet me makinat që nuk shiten. Ato mund të shkojnë në një treg tjetër, ku ai lloj makine preferohet shumë.

Kjo nxit shitjen e tyre. Një opsion tjetër është shitja e tyre në ankand. Gjithashtu ato mund të përdoren si makina huazuese kur njerëzit sjellin të tyret për shërbim.

Diçka që të gjithë ju duhet të keni parasysh kur bëni makina në pika shitjesh, kujtoni që makinat e vjetra nuk janë në konkurrencë me të rejat.

Pra çmimi i tyre do të jetë më i ulët. Momenti më i mirë për të blerë makinë është në vjeshtë, atëherë kur bëhen thirrje për shitjen e makinave të modeleve të vjetra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Cilat shtete janë ende sot në komunizëm?

Një shtet me një popullsi më shumë se 11 milionë banorë. Kontrolli i ekonomisë nga shteti pothuajse e ka falimentuar qeverinë, e...

Shkencëtarët kanë zbuluar një gjë të re të mahnitshme në lidhje me ujqërit(Video)

Një projekt nga Universiteti i Minesotas, misioni i të cilit është të kuptojë më mirë sjelljen e ujqërve, eksperimentoi me këto kafshë...

Eksperimenti i pazakontë që çoi në shpikjen e vaksinës së parë

Lia konsiderohej kohë më parë një sëmundje e tmerrshme ngjitëse, që shkaktonte dhembje të mëdha trupi, temperaturë të lartë, dhembje fyti, koke,...

Cili është grupi më i rrallë i gjakut?

Vetëm 43 persona në botë e kanë grupin e gjakut Rezus nul ose invalid, një tip gjaku që është i ngjashëm me...

Recent Comments