6.1 C
Pristina
Thursday, May 6, 2021
Home KËSHILLA Çfarë përjeton trupi gjatë 30 ditëve të agjërimit të Ramazanit (VIDEO)

Çfarë përjeton trupi gjatë 30 ditëve të agjërimit të Ramazanit (VIDEO)

Çdo vit për Ramazan, miliona myslimanë në të gjithë botën agjërojnë për 30 ditë nga mëngjesi në mbrëmje. Por ky muaj është shumë më tepër se thjesht agjërim. Ramazani është muaji i zgjedhur dhe i bekuar. Ky është muaji i agjërimit, adhurimit, amnistisë dhe faljes. Në këtë muaj, Allahu xh.sh. njerëzve u ka dhuruar begatinë dhe mëshirën më të madhe.

Pos shumë dobive që sjell agjërimi, ka edhe dobi shëndetësore ku trupi ynë përjeton disa ndryshime gjatë 30 ditëve të agjërimit. Në këtë video të shikoni disa informacione interesante në lidhje me atë që ndodh në trupin tuaj gjatë këtyre 30 ditëve të Ramazanit.

Video:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ky është burri që s’luajti vendit as nga serbët(Foto)

Nga Faik Rexhepi Ka lindur në Preshevë, por me vite të tëra jeton në Prishtinë. Më 1974 punësohet në...

Komploti, si u vra Presidenti Linkoln

Në 14 prill të vitit 1865, Presidenti amerikan Abraham Linkoln qëllohet me plumb në Teatrin Ford në Uashington, DC. Presidenti i 16-të...

Paralajmërimi i WhatsApp/ Afati për pranimin e termave të rinj po përfundon

Momenti që të pranoni shfaqjen e termave të rinj të WhatsApp është tani pasi ndryshe duke vazhduar nga java tjetër nuk do...

Varianti i koronavirusit i zbuluar në Indi mund të ketë nxitur valën vdekjeprurëse

India ka thënë se varianti i ri i koronavirusit, i raportuar fillimisht në këtë shtet në muajin mars, mund të jetë i...

Recent Comments