Categories: KAFSHËT

‘’Zogu duke peshkuar’’, pamje shumë interesante (Video)

Një video shumë interesante ka qarkulluar në rrjetin social FaceBook, teksa shihet një shpend sqepgjatë duke ‘’peshkuar’’. /InforCulture.info

Në videon e postuar më poshtë, paraqitet një shpend i cili në sqep ka një cop të vogël të bukës, dhe shkon afër ujit duke hedhur bukën në ujë, dhe e kap prapë në sqepin e tij.

Këtë veprim e bënë disa herë me radhë për ti stimuluar peshqit që ndodhen në ujë, të shkojnë afër bukës të hedhur nga shpendi për tu ushqyer.  Përfundimi i videos është shumë interesant.

Për më shumë shikoni videon më poshtë. /InforCulture.info

InFor. Culture

Recent Posts

Buka më e mirë për rënien nga pesha

Buka është një nga produktet që nuk mungon asnjëherë në shtëpitë tona. Aroma e saj…

33 mins ago

Para Vlorës, flamuri i pavarësisë u valëvit… ku?

Pak orë, na ndajnë nga festa e madhe e pavarësisë së Shqipërisë.  Teksa qyteti i…

56 mins ago

A e largon kafeja dhimbjen e kokës?

Dhimbja e kokës ka efekt ngadalësues për të gjithë organizmin. Njeriu kërkon shpëtim të menjëhershëm…

58 mins ago

​Largoni dhimbjen e kokës pa ilaçe: Përbërësit e fshehtë i kemi të gjithë në shtëpi

Dhimbjet e kokës shpesh nuk shkaktohen nga sëmundje, por nga patogjenë që janë pjesë e…

1 hour ago

Mësoni vitaminat që ju mbrojnë nga COVID-19

Marrja e vitaminave është një nga mënyrat më të  mira për të luftuar çfarëdolloj sëmundjeje.…

2 hours ago

Spastrimi etnik ndaj shqiptarëve të Follolinës dhe Prespës me ndihmën e ushtrisë franceze (Foto)

Fotografitë e sjellura më poshtë tregojnë historinë e dhimbshme të spastrimit etnik të shqiptarëve të…

4 hours ago