6.1 C
Pristina
Sunday, April 18, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Historia e një greku që u vra për Shqipërinë(Video)

Historia e një greku që u vra për Shqipërinë(Video)

Histori e jashtzakonshme e një njeriu që dha jetën për Shqipërinë,ësht ajo e Lefter Talos nga zona  Vurgut që i përkiste minoritetit grek,por që lindi në ishullin e Korfuzit nga një baba grek dhe një nënë shqiptare.

Cili është personaliteti që dha jetën për Shqipērinë ? Si u përplas me ekstremistët e “Vorio Epirit” ? Çfarë shkruante ai për shqiptarët edhe pse nuk ishte shqiptar ? SHPERNDAJE sepse e vërteta duhet të flasë,shkruan gazetari dhe dokumentaristi i famëshëm Marin Mema i cili ka bërë dokumentarin për Top Channel,të cilin mund ta shihni në Youtube,këtu:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kripa shëron këto sëmundje

Kripa është shumë e shëndetshme dhe ndihmon në parandalimin ose trajtimin e shumë sëmundjeve apo problemeve shëndetësore. Më poshtë...

Disa këshilla të thjeshta që do të bëjnë agjërimin tuaj më të lehtë

Deri më 12 maj, besimtarët myslimanë agjërojnë nga lindja e diellit e deri në perëndim. Agjërimi praktikohet për arsye fetare dhe shpirtërore...

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë tregues i pashmagshëm i plakjes, por që...

Me çfarë duhet të nisim iftarin?

Shpesh njerëzit pyesin: me çfarë duhet të çel iftarin? Në fakt, nuk ka asnjë obligim të përzgjidhni një ushqim...

Recent Comments