6.1 C
Pristina
Tuesday, July 27, 2021
Home KAFSHËT Lista e subjekteve veterinare të kontraktuara për projektin "Menaxhimi dhe kontrolli i...

Lista e subjekteve veterinare të kontraktuara për projektin “Menaxhimi dhe kontrolli i qenve endacak”

Tashmë InforCulture.info ka raportuar që ka filluar projekti për trajtimin e qenve endacakë përmes metodës KSVL (kapje, sterelizim, vaksinim, lëshim).

Fondacioni për të Drejtat e kafshëve është autorizuar si organizatë e shoqërisë civile nga AUVK që në këtë projekt të jetë në cilësinë e monitoruesit, sa i përket mirëqenies së kafshëve dhe trajtimit të dinjitetshëm të tyre.

Poashtu është bërë publike në listë me të gjitha subjektet veterinare që janë kontraktuar për këtë projekt për të gjitha regjionet e Kosovës.

Listën e veterinarëve për çdo qytet,të kontraktuara për projektin “Menaxhimi dhe kontrolli I qenve endacak” mund ta gjeni në foton dhe linkun e mëposhtëm,përcjell Inforculture.Info

https://www.auv-ks.net/repository/docs/Lista_e_subjekteve_te_kontraktuara_per_projektin_Menxhimi_dhe_kontrolli_i_qenve_endacak_08052020_1.pdf?fbclid=IwAR0DXpXAtAxPpJQ7N-GT6eda2bLxZI8m0IZnvvlr36tbJeWkwTdTIvvf6AQ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lëngu i patëllxhanit për uljen natyrale të sheqerit në gjak

Njerëzit që vuajnë nga diabeti duhet të bëjnë zgjedhje të kufizuara ushqimore. Në veçanti, ata duhet të kufizojnë sasinë e karbohidrateve.

Godinat më të bukura të botës

Festivali Botëror i Arkitekturës ka zbuluar listën prestigjioze të ndërtesave dhe projekteve të reja më të mira nga e gjithë bota.

Te varri i mikut më të madh të shqiptarëve

Shkruan:Daut Dauti Në fund të fshatit Brushford, në anën e djathtë të rrugës, gjendet kisha St. Nicholas. Është ditë...

Vetëm se fliste të vërtetën: Vr.asja greke e Gjeneralit Telini që shihte shqiptarët deri në Janinë e Çamëri

Më 27 gusht të vitit 1923, në rrugën që bashkon qytetin e Janinës me Kakavijën, 10 kilometër pranë kufirit, njerëz të panjohur...

Recent Comments