6.1 C
Pristina
Sunday, April 18, 2021
Home SOCIALE Vendi i parë në Evropë që lejon hyrjen e pasagjerëve të pavaksinuar

Vendi i parë në Evropë që lejon hyrjen e pasagjerëve të pavaksinuar

Numri i rasteve të regjistruara rishtas është krejt i vogël, dhe njerëzit e vaksinuar, si dhe ata që janë rikuperuar nga koronavirusi përsëri lejohen të hyjnë në Islandë pa asnjë kufizim.

E vetmja gjë për të cilën udhëtarët kanë nevojë është prova se ata ose janë vaksinuar ose se janë marrë me këtë sëmundje, shkruan revista TU.

Sidoqoftë, masat pritet të lehtësohen më tej nga 1 maji, dhe udhëtarët e pa vaksinuar që vijnë nga vende ose rajone me një situatë të favorshme epidemiologjike do të jenë në gjendje të hyjnë në vend pa asnjë kufizim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kripa shëron këto sëmundje

Kripa është shumë e shëndetshme dhe ndihmon në parandalimin ose trajtimin e shumë sëmundjeve apo problemeve shëndetësore. Më poshtë...

Disa këshilla të thjeshta që do të bëjnë agjërimin tuaj më të lehtë

Deri më 12 maj, besimtarët myslimanë agjërojnë nga lindja e diellit e deri në perëndim. Agjërimi praktikohet për arsye fetare dhe shpirtërore...

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë tregues i pashmagshëm i plakjes, por që...

Me çfarë duhet të nisim iftarin?

Shpesh njerëzit pyesin: me çfarë duhet të çel iftarin? Në fakt, nuk ka asnjë obligim të përzgjidhni një ushqim...

Recent Comments