6.1 C
Pristina
Tuesday, March 2, 2021
Home KËSHILLA Çka të hani për mëngjes nëse doni të humbni peshë

Çka të hani për mëngjes nëse doni të humbni peshë

Nëse po përpiqeni të humbni peshë atëherë jeni duke lexuar artikullin e duhur. Një prej vakteve që nuk duhet ta anashkaloni asnjëherë është mëngjesi.

Një mëngjes i shëndetshëm do t’ju bëjë të ndiheni të ngopur për një pjesë të madhe të ditës, prandaj mësoni një herë e mirë se çfarë duhet të hani për mëngjes që do t`ju ndihmojë edhe të humbni peshë.

Tërshërë me çokollatë dhe arra kokosi

Kush tha që nuk mund të hani ëmbëlsirë për mëngjes? Për më tepër ky ushqim do t`ju bëjë të harroni që jeni me dietë.

Sallatë mëngjesi

Përveçse është shumë e ushqyeshme, sallata është edhe shumë e shijshme për t’u konsumuar për mëngjes.

Smoothie me spinaq dhe boronica

Mëngjesi perfekt për ata që janë gjithmonë me nxitim.

Tost me gjalpë kikiriku dhe banane

E thjeshtë për mëngjeset e shpejta dhe shumë e shijshme.

Drithëra dhe vezë të skuqura

Drithërat janë mëngjesi perfekt. Pse mos t’i shtoni edhe një vezë për disa proteina ekstra?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shenjat përpara një sulmi kardiak

Mbi gjysmë milioni njerëz vdesin vetëm në SHBA, nga sulmet e zemrës. Kjo tregon që problemet me zemër janë një ndër shkaktarët...

Boshnjakët e Shqipërisë, historitë dhe legjendat mes dy popujve

Nga: Ylli PolovinaFjala shqiptare Bosna. Para se të vinin turqit Sarajeva nuk ka qenë ndonjë vendbanim, ca më...

Përse është e rrezikshme të përdorni iPhone ose Samsung të vjetër?

Përdorimi i një aparati të vjetër celular mund të përbëjë rrezik për ju. Ky është paralajmërimi që japin ekspertët për të gjithë...

Si u zhvendos afresku mrekullibërës “Zoja e Shkodrës drita e Shqyniis” në Romë më 1467

Nga Albert Vataj550 vjet nga dita kur ikona e parë e Pajtores së Shqipërisë, “Zojës së Shkodrës”, u...

Recent Comments