6.1 C
Pristina
Saturday, March 6, 2021
Home KULTURË Kështjella plot mister që ndodhet në Shqipëri

Kështjella plot mister që ndodhet në Shqipëri

Një vendbanim i fshehur, pak i njohur dhe asnjëherë i identifikuar plotësisht. Shumë arkeologe kane dhenë mendimet e tyre, por askush nuk i ka shkuar deri ne fund…

Vend ngritja i përngjan legjendave te lashta. Gurët e mëdhenj dëshmojnë rëndësinë e dikurshme. Këtu nuk mundet te jete ngritur një vendbanim i zakonshëm.

Nëse do te kishim një renditje ne Shqipëri për vendet arkeologjike me enigmatike ky qe jemi drejtuar padyshim do te luftonte për një nder pozicionet kryesore. Cila është arsyeja ?

Sonte ne 20:10 ne “Gjurme Shqiptare” te gazetarit Marin Mema një rrugëtim qe zbulon një vend te jashtëzakonshëm. Çfarë qëndron pas tij dhe perse arkeologet janë tërhequr gjithmonë ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vendi i parë në Evropë që lejon hyrjen e pasagjerëve të pavaksinuar

Numri i rasteve të regjistruara rishtas është krejt i vogël, dhe njerëzit e vaksinuar, si dhe ata që janë rikuperuar nga koronavirusi...

Historia e një greku që u vra për Shqipërinë(Video)

Histori e jashtzakonshme e një njeriu që dha jetën për Shqipërinë,ësht ajo e Lefter Talos nga zona  Vurgut që i përkiste minoritetit...

Ishulli grek pa Covid-19, të gjithë banorët të vaksinuar

Vendi i parë pa Covid-19 në Evropë është ishulli Kastelorizo në Greqi, ku të gjithë banorët janë vaksinuar.Një...

Pse Cezari tha frazën e njohur: “Erdha, pashë, fitova”?

Pse i konsideroi banorët e Britanisë, “hordhi barbarësh që shkëmbejnë gratë dhe torturojnë pulat”.Fraza e famshme e Jul Cezarit përmbledh fitoren e...

Recent Comments