6.1 C
Pristina
Sunday, January 17, 2021
Home Uncategorized 28 Nëntor 1913:Prijësit fetarë, muslimanë e të krishterë duke kremtuar 1 vjetorin...

28 Nëntor 1913:Prijësit fetarë, muslimanë e të krishterë duke kremtuar 1 vjetorin e pavarësisë(Foto)

Një fotografi e rrallë e cila është bërë virale kohëve të fundit e dëshmon qartazi edhe një herë se shqiptarët asnjëherë nuk kanë pasur ndasi fetare dhe se dashuria për atdhe i ka bërë ata bashkë pa shikuar religjion, shkruan InforCulture.info

Në fotografi e cila ëstë shkrepur në vitin e largët 1913 shihet një turmë njerëzish duke festuar një vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë.

Përveç një burri me fustanellë e me flamur në dorë, ajo çka merr vëmendjen në këtë pamje është se në rendin e parë qëndrojnë prijës fetarë të ndryshëm ,që dallohen nga veshja dhe simbolet e tyre religjioze.

Shikoni fotografinë në vijim:/InforCulture.info

No description available.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

279 TË SHËRUAR DHE 353 RASTE ME COVID-19!

279 TË SHËRUAR DHE 353 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Si të flini një natë të mirë kur keni hundë të bllokuara

Një nga simptomat më të bezdisshme të ftohjes janë hundët e bllokuara.Kur keni hundë të bllokuara e vetmja...

Ky është uji më i ftohtë në botë

Ky është uji më i ftohtë në botë, në të cilin jetojnë krijesa shumë të bukura dhe të rralla, që temperaturat e...

Kur dhe kush ishte shqiptari i parë që shkoi në Amerikë?

E dini kush ishte shqiptari i parë që shkoi në Amerikë? Për shkak të kushteve politike, sociale dhe ekonomike shqiptarët e kanë...

Recent Comments