6.1 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021
Home KËSHILLA Keni probleme me tretjen, ja zgjidhja

Keni probleme me tretjen, ja zgjidhja

Keni probleme me tretjen ?

Lëngu i mollës është një pije që ka një rol të rëndësishëm në tretje dhe në për të shmangur problemet me jashtëqitjen.
Personat të cilët kanë probleme me zorrën e trashë duhet të pinë një herë në ditë nga një gotë komposto frutash.

Të sëmurët është mirë që larjen ta bëjnë në vaskë në pozicionin ulur, duke i shtuar ujit lëvore të bungut dhe kamomil. Por, për t’u shëruar nga infeksionet në zorrë duhen ngrënë qepë dhe hudhra të freskëta.

Ngrënia e një molle të ëmbël para ushqimit liron zbrazjen e zorrëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Microsoft ka ndërtuar një maus nga plastika e rikuperuar prej oqeaneve

Së bashku me sistemet e reja Surface, Microsoft prezantoi një harduer disi të pazakontë. Bëhet fjalë për një maus wireless i quajtur...

”Një vendim i mirë është bazuar në njohuritë dhe jo në numrat..”

Aforizma nga PLATO (Platoni, 427-347 para Krishtit) Një vendim i mirë është bazuar në njohuritë dhe jo në numrat.

Gjergj Fishta, duke e parë rrezikun nga fqinjtë, te kryevepra e tij “Lahuta e Malcis” u drejtohet shqiptarëve me këto fjalë…

Poeti i madh Gjergj Fishta, duke e parë rrezikun nga fqinjtë, te kryevepra e tij “Lahuta e Malcis” u drejtohet shqiptarëve me...

Studim: Ky është fruti që largon dhjamin nga barku, 1 në ditë mjafton

Një avokado në ditë mund të ndihmojë në shpërndarjen  e yndyrës në barkë te gratë, sipas studimit të kryer nga Universiteti i...

Recent Comments