6.1 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021
Home KËSHILLA Dhimbja e dhëmbit, lehtësimi në kushtet e shtëpisë

Dhimbja e dhëmbit, lehtësimi në kushtet e shtëpisë

Dhimbja e dhëmbit është një nga dhimbjet më të padurueshme në trupin e njeriut dhe sigurisht asnjëri nga ne nuk do të dëshironte ta ndjejë atë.

Në rast se ju dhemb dhëmbi në orët e vona të natës, atëherë përdorni këto metoda kundër dhimbjes:

Hudhra Vendosni hudhër me pak kripë në dhëmbin e sëmurë. Ajo do ta qetësojë dhimbjen, pasi hudhra është ilaçi më efikas shtëpiak, që shfrytëzohet kundër dhimbjes së dhëmbit.

Akulli Vendoseni akullin tek dhëmbi që ju dhëmb dhe provoni ta shtypni atë.

Në këtë mënyrë do të qetësohet dhimbja, pasi akulli do të mpijë nervat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments