6.1 C
Pristina
Monday, March 8, 2021
Home Uncategorized Pamje madhështore të vendeve më të bukura të botës nga droni (Foto)

Pamje madhështore të vendeve më të bukura të botës nga droni (Foto)

Prej ujëvarave frymëzuese me pamje ‘të frikshme’ e deri tek fotografitë e habitshme të qyteteve, më poshtë ju mund t’i shihni fotografitë më të bukura të kapura nga ajri.

Imazhet mahnitëse ishin kapur nga një grup i fotografëve rus nën emrin e AirPano, që udhëtojnë në botë dhe kapin fotografi nga pamjet më të mahnitshme nga helikopteri, aeroplani, balona ajri dhe pajisje të tjera.

Albumi i mahnitshëm i fotografive përfshin pamjet nga droni të parkut në Manhattan, vendit Arc de Triomphe në Paris, pamje nga Dubai dhe Amsterdami, transmeton Lajmi.net.

Fotografi të ujëvarave të bukura përfshijnë ato të Venezuelës dhe ujëvarat Iguazu që janë në kufirin e Argjentinës dhe Brazilit.

Mrekulli të tjera natyrore përfshijnë lumin San Juan në Utah dhe liqenin Bogoria të Kenias.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kisha e Shën Sofisë, mrekullia e panjohur e Shkodrës

NGA DOM ARTUR JAKU“Ndërmjet Dejës e Shatit të Mazrrekut gjenden gërmadhat e një kishe të bukur, me kybe...

Betejat bizantine në trevat e Shqipërisë së sotme

HISTORIA E ANA KOMNENANga Luan Rama/Një nga kronistët më të vjetër të kohës bizantine...

Kumbullat e thata dhe vetitë regjeneruese

Ngrënia çdo ditë e kumbullave të thata ndihmon në parandalimin e rënies së dendësisë kockore.Sipas disa studimeve shkencore...

Tush Palokaj,Heroi i cili mbrojti Sanxhakun nga hordhitë Çetnike

Xhelil ARIFI___________Është e njohur çika sanxhakase Amina Nurovic,e cila...

Recent Comments