Categories: KËSHILLA

Kombinimi që përmirëson imunitetin

Nëse në ditët e para të vjeshtës keni filluar të teshtini dhe të kolliteni, është koha që në ritualin tuaj të mëngjesit ta përdorni këtë eliksir. Kombinimi i këtyre përbërësve përreth jush do të formojë një mbrojtje të paparë dhe do t’ju mbrojë nga vërshimi i viruseve dhe i baktereve. Për rolet e shumta të vajit të ullirit dhe ndikimin e tij në shëndet është shkruar shumë, por është me rëndësi të themi se në kombinim me lëngun e limonit shndërrohet në një armë të fortë në luftën kundër viruseve, baktereve, e trupit ia kthen energjinë.

Pos kësaj, organizmi, me kombinimin e këtyre dy përbërësve, pastrohet prej helmeve, e rezultatet e para janë të dukshme që në fillim. Në fakt, së pari do të vëreni shfaqjen e qeskave të errëta përreth syve. Duhet të keni durim dhe këtë kombinim ta përdorni çdo mëngjes, së paku për një muaj. Këtë lloj i koktejit do ta përgatitni duke përzier një lugë vaj ulliri dhe një lugë lëng limoni. Më pas mund të hani kafjallin lirisht. Përveçqë trupit ia kthen forcën dhe energjinë, do ta përmirësoni edhe sistemin tretës, e nëse dëshironi edhe mund të humbni në peshë. Nëse keni probleme, si kapsllëku, ky kombinim do ta shërojë atë.

In For Culture

Recent Posts

Arsyet e fobisë nga kafshët shtëpiake

Për ata që kanë kafshë shtëpiake apo përshëndesin çdo kafshë që shohin në rrugë, mund…

13 mins ago

Si ta dini nëse dikush ju spiunon telefonin?

A keni pasur ndonjëherë frikë se dikush po e përdor celularin tuaj kundër jush? Jo…

23 mins ago

574 TË SHËRUAR DHE 539 RASTE ME COVID-19!

1.219 TESTIME, 574 TË SHËRUAR DHE 539 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit,…

31 mins ago

Truk i shkëlqyeshëm si ta shkrini akullin në xhamat e veturës për dhjetë sekonda

Ekziston një mënyrë e shkëlqyeshme si të shkrihet shpejt, pa gërryerje dhe pa blerje të…

38 mins ago

Kjo është arsyeja e “çuditshme” përse xhinset duhet futur për disa orë në frigorifer

Shumë prej nesh i përdorin pothuajse cdo ditë xhinset dhe eshte pamundur të gjesh një…

46 mins ago

Kulturë ILIRE në gadishullin Italik

Shkruan: Preveza ABRASHI Megalitiket ILIRE Montalbano në Apulia shek XV-XIII para Kr. Apulia ishte e…

1 hour ago