Categories: KËSHILLA

3 lëngjet që forcojnë imunitetin

Këto ditë, më shumë se kurrë, të kesh një sistem të fortë imunitar është një mbrojtje e rëndësishme kundër viruseve dhe sëmundjeve që shfaqen. Ndërsa një dietë e shëndetshme dhe një ushtrim i rregullt ndihmojnë sistemin tuaj imunitar, ekzistojnë kombinime të rritjes së imunitetit të lëngjeve që do t’ju ndihmojnë ta mbani trupin tuaj të gatshëm për të luftuar çdo luftë të brendshme të padukshme.

1- Përbindëshi i Gjelbër: nuk është aq frikësues sa tingëllon. Është një përbindësh sepse ndjek të gjitha viruseve dhe infeksionet që përpiqen të vërshojnë në trupin tuaj:

përbërësit:

2 gota spinaq të papërpunuar

2 portokall

2 kërcell selino

1 rrënjë të vogël xhenxhefili

2-Lëngu djegës: Kujdes me këtë,sepse është shumë pikant! Është një lëng pikant dhe freskues që funksionon në mënyrë të shkëlqyeshme për t’ju mbushur me vitaminë C, oksidues dhe madje edhe disa anti-bakteriale.

Përbërësit

1  kub i freskët shafran i Indisë

1  xhenxhefil i freskët

1 limon

3-Magjia e mëngjesit: Siç sugjeron emri, ky është një lëng që rrit imunitetin dhe gjithashtu funksionon shumë mirë për të pasur pranë mëngjesit tuaj!

Përbërësit

2 karota të mesme dhe të mëdha, majat e prera

1 mollë

1 portokall

In For Culture

Recent Posts

Kur kandidatët për deputetë premtonin ujë, drita e rrugë, historia e panjohur e fushatës elektorale të 1921-it

Publikohet historia e panjohur të zhvillimit të zgjedhjeve të para parlamentare që u mbajtën në…

5 mins ago

Durrsakët që drejtuan universitetet kryesore evropiane

Në një shkrim të Profesor Doktor Jahja Drançollit flitet për disa durrsakë të cilët kanë…

13 mins ago

Ushqimet që mund ti konsumoni edhe pas skadencës

Koha të gëzoheni, sepse sot ju kemi sjell një listë të ushqimeve të cilat mund…

41 mins ago

Donin të shembnin Kishën e Laçit, as shkenca nuk e shpjegon dot atë që u ndodhi 32 ushtarëve

Në vitin 1981, një grup ushtarësh nga toga e Drojës në Laç shkuan për të…

59 mins ago

Kjo është historia e Louis Vuitton – nga një njeri i varfër në një markë gjigande

Sipas statistikave të vitit 2020, kompania Louis Vuitton zë vendin e 9-të midis markave më…

1 hour ago

Vargjet e shkrimtarit francez në 1609 për Skënderbeun: Flinte vetëm dy orë

Në faqen n°200 të poemës me titull “Le Dauphin” të shkrimtarit francez Jacques de La…

2 hours ago