6.1 C
Pristina
Tuesday, January 26, 2021
Home SOCIALE 172 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

172 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

114 TË SHËRUAR DHE 172 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 506 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 172 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 14 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri total i rasteve pozitive është 10.419 raste nga 41.152 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 341 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 114 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 6.058 raste, kurse numri i rasteve aktive është 4.020.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 78 raste, komuna Gjilan 19 raste, komuna Mitrovicë 15 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Pejë 8 raste, komuna Viti 7 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Drenas 5 raste, komuna Obiliq 5 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Kamenicë 3 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Gjakovë, Istog, Klinë, Prizren dhe Shtime.

No photo description available.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Tufa e flokëve tek burrat shqiptarë dhe sfida ndaj barbarisë

Tufa e flokëve tek burrat shqiptarë dhe sfida ndaj barbarisë – Nga LUAN RAMANjë kokë e rruar malësori...

JENIÇERËT: “Etërit” e ushtrive moderne dhe historia e shqiptarit që përmbysi Sulltanin

Mendoni një ushtri siç e kemi parasysh ne sot, me uniforma, paga të rregullta dhe reparte. Tani, vendoseni në një sfond historik....

Çka është ‘e diela e përgjakur’ e Irlandës veriore

Marshimi për të drejtat civile që përfundoi në masakër. Derry, Irlanda e Veriut, 30 janar 1972Të gjithë ata...

Ky është vendi ku fotot janë të ndaluara rreptësisht

Pjata nga më të shijshme, foto të “çmendura”, vende nga më të bukurat dhe pije ekzotike të zbukuruara më çadra shumëngjyrëshe… dhe...

Recent Comments