Categories: KAFSHËT

Dhelpra u gjet me koleksionin mbresëlënës të këpucëve në Berlin

Një dhelpër në periferi të Berlinit është parë nga banorët duke bërë një veprim shumë të quditshëm që nuk ka ndodhur më parë. /InforCulture.info

Për javë të tëra, banorët e Zehlendorf u zunë keq se një hajdut po vidhte sandalet dhe patiket e tyre sportive nga kopshtet e tyre në kohën e natës.

Banorët ishin të shqetësuar sepse nuk dinin se ku mbetnin të mbathurat e tyre, ku më në fund njëri prej banorëve vuri re dhelprën me një sandale duke mbajtur me dhëmb në gojën e saj. Dhelpra kishte grumbulluar një grumbull prej mbi 100 këpucë raporton e përditshmja Tagesspiegel.

Banori që vrejti dhelprën kishte ngritur këtë qështje në rrjetet sociale në internet, dhe pas postimit të fotografive mori shumë reagime të banorve, duke treguar për ndodhine e njejtë të mugesës së këpucëve.

Redaktori i Tagesspiegel, Felix Hackenbruch postoi fotografi të provave në Twitter. /InforCulture.info

InFor. Culture

Share
Published by
InFor. Culture

Recent Posts

Çfarë është sindroma Tourette?

Sindroma Tourette është një problem me sistemin nervor që i bën njerëzit të bëjnë lëvizje…

11 hours ago

Si u shndërrua Athina nga Pellazge në Greke

Straboni na tregon se si e morën grekët, Athinën pellazge! Asnjë provë e vetme nuk…

11 hours ago

Nuk i dini? Ja cilat janë produktet që nuk skadojnë pothuajse kurrë

Ekzistojnë disa produkte që nuk skadojnë kurrë. Ato mund të konsumohen në çdo kohë nëse…

12 hours ago

Shoferi i parë që u dënua me gjobë për tejkalim të shpejtësisë, ja sa km/h po voziste

Walter Arnold ka qenë duke drejtuar makinën “Arnold Benz Motor” Cariage, me 12 kilometra në…

12 hours ago

Çfarë janë Venomet?

Venomet janë e drejta kanunore e përpunuar gjatë shekujve në krahinat e Shqipërisë. Para pushtimit…

12 hours ago

12 foto të frikshme të qyteteve kineze ku nuk jeton asnjë njeri – arsyeja do t’ju befasojë

Në Kinë ekzistojnë qindra qytete që kanë çdo gjë që i nevojitet një jetese moderne…

12 hours ago