6.1 C
Pristina
Monday, March 8, 2021
Home KAFSHËT Afërsia e njerëzve dhe kafshëve: Pata e viziton çdo ditë djalin që...

Afërsia e njerëzve dhe kafshëve: Pata e viziton çdo ditë djalin që e shpëtoi kur ajo ishte e vogël (Video)

Mike Jivanjee tregon për një eksperiencë shumë të rrallë që ka pasur ai me një patë të cilën e kishte shpëtuar kur ajo ishte e vogël. /InforCulture.info

Mike tregon se ishte duke lundruar me shokët e tij dhe kishte parë një patë të vogël të vetme në ujë. Ai tregon se pata kishte të lënduar këmbën dhe nuk ishte nën shoqërimin e nënës së saj. Duke parë gjendjen e saj, Mike vendos që ta merr patën në shtëpinë e tij për ta shëruar. Qysh në fillim lidhja mes Mike Jivanjee dhe patës që tanimë ai e kishte emruar me emrin Kyle kishte filluar të bëhet e pandashme.

Gjatë kohës sa pata ishte duke u rritur Mike ka bërë gjirime dhe fotografi të ndryshme. Me patën Kyle janë familjarizuar edhe miqët e Mike-it. Aventurat e tyre vazhdojnë edhe sot kur pata me emrin Kyle u rrit, dhe tash ajo mund të fluturojë. Mike vendosi që ta lë të jetojë të lirë patën, por ajo tashmë është mësuar të jetojë në shoqërinë e djaloshit që e shpëtoi. Sa herë që Mike lundoëron me anijën e tij Kyle e viziton atë duke fluturuar afër anijës së tij.

Për më shumë shikojeni videon e bashkangjitur në linkun më poshtë. /InforCulture.info

Video: Youtube, The Dodo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kisha e Shën Sofisë, mrekullia e panjohur e Shkodrës

NGA DOM ARTUR JAKU“Ndërmjet Dejës e Shatit të Mazrrekut gjenden gërmadhat e një kishe të bukur, me kybe...

Betejat bizantine në trevat e Shqipërisë së sotme

HISTORIA E ANA KOMNENANga Luan Rama/Një nga kronistët më të vjetër të kohës bizantine...

Kumbullat e thata dhe vetitë regjeneruese

Ngrënia çdo ditë e kumbullave të thata ndihmon në parandalimin e rënies së dendësisë kockore.Sipas disa studimeve shkencore...

Tush Palokaj,Heroi i cili mbrojti Sanxhakun nga hordhitë Çetnike

Xhelil ARIFI___________Është e njohur çika sanxhakase Amina Nurovic,e cila...

Recent Comments