6.1 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021
Home RETROSPEKTIVË Porti i Durrësit, shkrepje të viteve 1960–1970

Porti i Durrësit, shkrepje të viteve 1960–1970

ATSH/- Periudha e viteve 1960 – 1970 në portin e Durrësit dëshmohet edhe në fotot e mëposhtme, të cilat pjesërisht janë publikuar edhe më parë.

 Disa prej tyre janë ofruar nga arkivi i Agjencisë Telegrafike Shqiptare gjatë një veprimtarie të përbashkët në Durrës me Autoritetin Portual.

 Këto foto janë realizuar pas vitit 1964 nga fotoreporterët e ATSH-së M. Progonati dhe N. Stefani.

Bashkë me zhvillimet portuale, në fotot bardhë e zi shihen edhe anije tregtare me flamur shqiptar në proces përpunimi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments