6.1 C
Pristina
Tuesday, May 11, 2021
Home KËSHILLA Ilaçi natyral qe stabilizon në pak sekonda tensionin e lartë të gjakut

Ilaçi natyral qe stabilizon në pak sekonda tensionin e lartë të gjakut

Presioni i gjakut është forca me të cilën gjaku pompon nga zemra në arteriet. Një lexim normal i presionit të gjakut është më pak se 120/80 mm Hg. Kur presioni i gjakut është i lartë, gjaku lëviz më tej në arteriet. Kjo bën presion të shtuar në indet delikate në arteriet dhe dëmton enët e gjakut.

Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, prek rreth gjysmën e të rriturve amerikanë, vlerëson Kolegji Amerikan i Kardiologjisë. I njohur si një “vrasës i heshtur”, zakonisht nuk shkakton simptoma derisa të ketë një dëme të konsiderueshme në zemër. Pa simptoma të dukshme, shumica e njerëzve nuk janë të vetëdijshëm se kanë tension të lartë.Presioni i lartë i gjakut mund të trajtohet edhe në shtëpi, me përbërës që gjenden në kuzhinën tuaj. Kjo recetë e këtij ilaçi natyral është shumë e thjeshtë për t’u përgatitu. Rekomandohet të konsumohet për 7 ditë rresht për efekte të mrekullueshme.

Përbërësit:

-1 copë xhenxhefil

-1 thelb hudhër

-1 lugë gjelle uthull molle

-1 lugë çaji mjaltë

-1 lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:

Qëroni xhenxhefilin dhe hudhrën dhe vendosini në një blender. Më pas, shtoni në të edhe uthullën, mjaltin dhe lëngun e limonit.

Lërini në blender për rreth 30 sekonda që të përgatiten.

Hidheni përzierjen e përgatitur në një gotë dhe ruajeni në frigorifer për rreth 5 ditë.

Rekomandohet që të konsumohet një lugë gjelle nga kjo përzierje çdo mëngjes me stomakun bosh dhe një lugë gjelle në mbrëmje, para se të flini gjumë.

Shënim: Mund ta përdorni për 7 ditë dhe nuk duhet të konsumoni më shumë se 3 herë në ditë nga ky ilaç!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Cilat shtete janë ende sot në komunizëm?

Një shtet me një popullsi më shumë se 11 milionë banorë. Kontrolli i ekonomisë nga shteti pothuajse e ka falimentuar qeverinë, e...

Shkencëtarët kanë zbuluar një gjë të re të mahnitshme në lidhje me ujqërit(Video)

Një projekt nga Universiteti i Minesotas, misioni i të cilit është të kuptojë më mirë sjelljen e ujqërve, eksperimentoi me këto kafshë...

Eksperimenti i pazakontë që çoi në shpikjen e vaksinës së parë

Lia konsiderohej kohë më parë një sëmundje e tmerrshme ngjitëse, që shkaktonte dhembje të mëdha trupi, temperaturë të lartë, dhembje fyti, koke,...

Cili është grupi më i rrallë i gjakut?

Vetëm 43 persona në botë e kanë grupin e gjakut Rezus nul ose invalid, një tip gjaku që është i ngjashëm me...

Recent Comments