6.1 C
Pristina
Sunday, February 28, 2021
Home KËSHILLA Gabimi që jua shton zbokthin

Gabimi që jua shton zbokthin

Nëse ka një problem që e kemi hasur pothuajse të gjithë është ai i zbokthit. Burra dhe gra të çdo moshe kanë kërkuar të paktën njëherë ndihmë për eliminimin e tij.

Ndonëse tashmë është një problem i zakonshëm, gjithsesi zbokthi dëmton pamjen tonë dhe na bën të ndihemi keq me veten. Por, një dermatologe me bazë në New Yrok, na tregon çfarë bëjmë gabim gjatë larjes në dush.

“Nëse përdorni një shampo standarte kundër zbokthit, nuk duhet ta përzieni atë me një balsam. Ndoshta mendoni se balsami do ta zbusë flokun dhe do ta bëjë të duket i shëndetshëm, por e keni gabim. Studimet kanë treguar që kur njerëzit vendosin shampoo me përbërje zink piritioni dhe më pas aplikojnë balsam flokësh, shanset për të patur zbokth rriten me 50%” shpjegoi ajo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Këto janë automjetet më gjigante në botë !(Video)

https://youtu.be/d2CjmdMP1BQ?t=49

Ushqimet që duhet t’i konsumoni nëse vuani nga anemia

Anemia mund t’ju bëjë të ngadalshëm dhe të nevrikosur. Edhe pse rastet dallojnë, shpeshherë anemia mund të ndërlidhet me mungesën e materieve...

”U vodh kanga nga zemra e kombit, shpërtheu në vaj të dikuem mjerimit,..”

KANGA QË S'KUPTOHETMelodisë kombëtareU vodh kanga nga zemra e kombit,shpërtheu në vaj të dikuem mjerimit,këndoi ujen...

Recent Comments