6.1 C
Pristina
Thursday, January 21, 2021
Home KAFSHËT ‘’Përballje’’ interesante në mes të maces dhe dhelpërs në Norvegji (Video)

‘’Përballje’’ interesante në mes të maces dhe dhelpërs në Norvegji (Video)

Një video interesante e bërë në vitin 2006, paraqet një ‘’përballje’’ në mes të macës dhe një dhelpre që kishte ardhur për ‘vizitë’ në një oborr të një shtëpije në Norvegji. /InforCulture.info

Në video shihen disa fëmijë të vegjël të cilët takojnë një dhelpër në oborrin  e tyre dhe e shikojnë me shumë kureshtje. Dhelpra që si duket ka ardhur të kërkojë ushqim, nuk ndihet e cenuar nga banorët e shtëpisë deri sa në skenë të shfaqen macet që dalin nga shtëpia e tyre.

Reagimi i njërës mace që duket sikur dëshiron të i mbrojë fëmijët nga dhelpra e egër është shumë interesant por njëkohësisht edhe shumë i lezetshëm. Pas reagimit të maces, dhelpra largohet dhe nuk kthehet më. /InforCulture.info

Video: Youtube, ole saga

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

A janë puçistë shqiptarët?

"SULLTANI I FUNDIT"Nga: Michele De Grece (fragment nga romani historik “Sulltani i fundit” mbi puçin në Perandorinë...

Simon Rrota: Si i mbrojti ushtria turke kristianët e Shkodrës

KUJTIMET E PIKTORITMarrëdhëniet e katolikëve e muslimanëve në Shkodrën e fillimshekullit të 20-të…Duhet...

Nëna luaneshë sulmohet dhe përleshet me qentë e egër për ta shpëtuar këlyshin

Shalin Fernando ishte duke vizituar një zonë malore në Botswana, kur pa një luaneshë me të voglin, që ishte rrethuar prej një...

Lëngu i qepës, zgjidhja ideale për pastrimin e organizmit

Lëngu i qepës është një pije jo shumë e përhapur dhe me shumë gjasë e padëgjuar.Ky lëng ka një përdorim tërësisht mjekësor...

Recent Comments