6.1 C
Pristina
Saturday, January 16, 2021
Home KËSHILLA Disa mënyra të reja se si mund të përdorni pastën e dhëmbëve

Disa mënyra të reja se si mund të përdorni pastën e dhëmbëve

Ndoshta gjithmonë keni menduar se pasta e dhëmbëve mund të përdoret vetëm për pastrimin e dhëmbëve dhe për një higjenë të mirë të gojës, por ka edhe disa mënyra të tjera se si mund ta përdorni, për ta bërë jetën tuaj më të thjeshtë.

Pasta e dhëmbëve mund të aplikohet në lëkurën tuaj, pikërisht në zonën ku keni akne.

Fëmijët shpesherë vizatojnë në mure me gjithçka që munden. Për të pastruar rrëmujën e krijuar, ju mund të përdorni pastë dhëmbësh në vizatimet dhe kjo do t’iu ndihmojë për t’i fshirë lehtësisht ato nga muri.

Pasta e dhëmbëve mund të përdoret për të hequr edhe bojën e ngjyrave nga duart tuaja. Ajo çfarë duhet të bëni është të përzieni pastën e dhëmbëve me pak ujë dhe lëng limoni dhe më pas të lani duart me të.

Pastën e dhëmbëve mund ta përdorni për të hequr edhe njollat në tapetin tuaj.

Në vend që të kërkoni mënyra të ndryshme për të pastruar banjën tuaj, përdorni pak pastë dhëmbësh gjatë pastrimit dhe do shihni menjëherë ndryshimin.

Konsiderohet mjaft e dobishme edhe për heqjen e njollave nga rrobat

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Martesa, fejesa, paja, miqësia, gruaja, burri, të drejtat dhe detyrimet që rrjedhin nga “Kanuni i Lekë Dukagjinit”

Percaktimi e mëndyrët e Martesës.. 28. Percaktimi i Martesës në Kanun.M’u martue më kanun...

Panorama më e bukur në Gjermani e cila shihet nga kjo urë…

Në Gjermani ndodhet një vend me të vërtetë fantastik, ku natyra dhe vepra e njeriut ndërthuren duke krijuar një kryevepër, e cila...

“Nip i Pellazgut, o komb i vjetër! Nga ti më i vjetër nuk ndodhet tjetër!”

Disa thënje nga klerikë fetarë shqiptarë që tërë jetën e tyre i'a kushtuan jo vetëm fesë por edhe çështjes kombëtare! /InforCultutre.info

Raportimet e gabuara për shpalljen e Pavarësisë së Shqipërisë dhe debatet për flamurin, simbolin kombëtar

Simboli ynë Kombëtar, flamuri është përfshirë këto ditë nga një valë debati mbi vërtetësinë e asaj që Shteti shqiptar ka opërdorur si...

Recent Comments