6.1 C
Pristina
Sunday, January 17, 2021
Home SHKENCË/TECH Reklama e iPhone që ka ngjallur reagime të shumta

Reklama e iPhone që ka ngjallur reagime të shumta

Apple ka gjetur një mënyrë mjaft të veçantë për të tërhequr vëmendjen e publikut në një nga reklamat e iPhone 11. Reklama ka filluar të transmetohet që në muajin shtator të vitit të kaluar, por tashmë reagimet janë rritur ndjeshëm.

Video nis me tingujt e një alarmi zgjimi dhe kjo ka sjellë që të gjithë ta identifikojnë atë pa e parë se bëhet fjalë për reklamën e iPhone 11. Një gjetje e zgjuar e kompanisë, por në anën tjetër ka sjellë shqetësim për mijëra, ndoshta edhe miliona njerëz në botë, të cilët zgjohen nga ato tinguj çdo ditë në mëngjes.

“Tinguj mizorë dhe stresues”, kanë shkruar shumë përdorues në Twitter, duke kërkuar edhe heqjen e kësaj reklame nga transmetimet në televizor.

Në linkun poshtë mund ta shihni video reklamen

https://a2news.com/wp-content/uploads/2020/05/aplleee.mp4

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por ekzistojnë

Ka shumë vende në planetin tonë për të cilat shkenca nuk ka një shpjegim.Vende që duken magjike apo...

6 fakte shkencore në Kuran

Në përpjekje për të zbuluar qëllimin e jetës, shumë njerëz janë mbështetur tek religjioni.Kurani besohet se kishte zbritur...

Pse logot e markave të njohura vendosen në anën e majtë

Studiuesit sugjerojnë se i shikoni më shumë në logot e vendosura në anën e majtë të sendeve sesa në të djathtë.Kjo është...

10 rekorde të pabesueshme që mbahen nga Zvicra

Rekordet janë në fushën e shkencës, zbulimit, sportit, ushqimit dhe shumë rekorde të tjera interesante.1. Tuneli më i gjatë...

Recent Comments