Categories: SOCIALE

Festa e Fiter Bajramit nëpër botë përmes fotove

Besimtarët myslimanë kanë festuar mëngjesin e kësaj të diele ditën e Fiter Bajramit, një ndër ngjarjet më kryesore në kalendarin islamik.

Gazeta britanike ka bërë një kolazh fotosh nga falja e namazit për Fiter Bajramin në disa vende të botës, disa prej të cilave janë realizuar në Shqipëri.

Muaji i Ramazanit dhe Fiter Bajramit kanë qenë ndryshe për pjesën më të madhe të besimtarëve këtë vit, për shkak dhe të masave shtrënguese për parandalimin e pandemisë së koronavirusit.


In For Culture

Recent Posts

Ballit Kombëtar: ”Deklarata e juaj mbi Ballistët, nuk i ka hije një historiani, i cili akuzon pa fakte e pa dokumenta,..”

Balli Kombëtar drejtuar Fan Nolit  Letra e hapur e Ballit Kombëtar drejtuar Fan Nolit, Gazeta…

7 hours ago

Ceremonia e vitit 1928, si u shpall mbret Ahmet Zogu

TIRANË- “Excelsior” ka botuar, të enjten e 6 shtatorit dhe të premten e 7 shtatorit 1928, në faqet n°6, fotografitë…

8 hours ago

Shëron kollën, ky është shurupi natyral me katër përbërës që mund ta përgatisni edhe në kushte shtëpie

Kolla e thatë shkaktohet nga virozat, gripi dhe e ftohura, por mund të jetë simptomë…

9 hours ago

Kur kandidatët për deputetë premtonin ujë, drita e rrugë, historia e panjohur e fushatës elektorale të 1921-it

Publikohet historia e panjohur të zhvillimit të zgjedhjeve të para parlamentare që u mbajtën në…

9 hours ago

Durrsakët që drejtuan universitetet kryesore evropiane

Në një shkrim të Profesor Doktor Jahja Drançollit flitet për disa durrsakë të cilët kanë…

9 hours ago

Ushqimet që mund ti konsumoni edhe pas skadencës

Koha të gëzoheni, sepse sot ju kemi sjell një listë të ushqimeve të cilat mund…

10 hours ago