6.1 C
Pristina
Saturday, February 27, 2021
Home Uncategorized "Qatar Charity" Kosovë ofron ndihmë për fëmijë jetim gjatë pandemisë

“Qatar Charity” Kosovë ofron ndihmë për fëmijë jetim gjatë pandemisë

“Qatar Charity” Kosovë po ofron ndihma për fëminët jetim të lindur mes viteve 2005-2020,shkruan Inforculture.info

Përmes një publikimi ata kanë dhënë detajet se si bëhet regjistrimi në organizatë dhe si bëhet kërkesa për ndihmë mujore.

Postimin e plotë e gjeni më poshtë me të gjitha detajet e nevojshme:

Aplikim për regjistrim të jetimëve të rijnë
Organizata “Qatar Charity” njofton të gjitha familjet të cilët kanë jetim/e (pa baba) dhe janë të lindur nga viti 2005-2020 se mund të paraqesin kërkesën e tyre për ndihmë mujore.
Për shkak pandemisë, fillimisht kërkesës duhet t’i bashkëngjiten vetëm këto dokumente:
• Certifikatën e lindjes (e jetimit)
• Certifikatën e vdekjes (e babës)
• Dy foto të fëmijës
Pranimi i dokumenteve bëhet përmes:
• E-mail: qatarcharity.ks@gmail.com
• VIBER: 0038345569515, 0038344636915
SHËNIM: Kjo vlen vetëm për jetimë të cilët nuk kanë aplikuar me parë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shurupi natyral kundër kollës

Kolla nuk duhet anashkaluar asnjëherë sepse shkakton dëme fizike dhe shëndetësore.Në stinën e dimrit, një nga betejat më...

Cili ishte populli evropian që më së shumti e lartësoi Skënderbeun?

Intelektualët francezë ishin të parët që e vlerësuan luftën 25 vjeçare vendimtare të Skënderbeut në përpjekjet për të frenuar hordhitë turke në...

5 ide alternative për dekorimin e shtëpisë suaj!

Shumica duan që mobiliet të jenë të një dizajni unik. Ndonëse nuk ka ndonjë gjë të gabuar rreth kësaj, mobiliet e tilla...

A mund ta kaloni testin e CIA-s: Gjeni 10 ndryshime në këto foto

A mund t’i vëreni atëherë dhjetë ndryshimet në këto foto që CIA postoi në profilin e saj në Twitter dhe sfidoi të...

Recent Comments