6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home RETROSPEKTIVË Shqipëria e vitit 1982, fotografitë e rralla të gazetarit italian

Shqipëria e vitit 1982, fotografitë e rralla të gazetarit italian

“Shqipëria në vitin 1982 – Një udhëtim fotografik” – titullohet ky set që sjell vendin tonë si ishte 37 vjet më parë.

Autori  i këtyre fotografive është Onide Donati.

Ai është një gazetar italian tani 65 vjeçar.

Në kohën kur janë bërë këto fotografi ai ishte zyrtar i Partisë Komuniste të Riminit.

Më vonë ka punuar për më shumë se tridhjetë vjet, së pari si korrespondent, pastaj si gazetar politik.

Në fund të karrierës ishte kreu i redaksisë së “Emilia-Romagna”.

Sot ai është në pension.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Simbolet që përdori principata e Kastriotëve

NGA: GJON KEKA Në kuadër të simboleve të kombit tonë arbëror europian më i rëndësishëm është konsideruar simbili i Principatës...

Takimi me diktatorin Enver Hoxha e çoi në ekzekutim/Historia e trishtë e Sebiha Kasamatit

Marrëdhënia e grave me shkencën është karakterizuar gjithmonë nga një rrugë e përpjetë qoftë në sferën kulturore, qoftë në atë profesionale. Për...

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Pilotët kapin pamje të flotës së dyshuar të UFO-ve duke fluturuar në formacion mbi Paqësor (video)

Një pilot amerikan duket se ka regjistruar një video të asaj që ai beson se është një flotë mjetesh aliene që fluturojnë...

Recent Comments