6.1 C
Pristina
Saturday, January 16, 2021
Home SHKENCË/TECH Me "Quite Mode", Facebook ju inkurajon të kaloni më pak kohë në...

Me “Quite Mode”, Facebook ju inkurajon të kaloni më pak kohë në rrjetin social

Facebook ka lëshuar një veçori të re sot në aplikacionin e saj të iOS të quajtur ‘Quite Mode’. Rrjeti më i madh social në botë prezantoi tiparin e ri në një postim në blog këtë pasdite.

Karakteristika do të kufizojë njoftimet që ju vijnë nga aplikacioni dhe nëse përpiqeni të hapni aplikacionin e Facebook ndërsa ‘Quite Mode’ është e ndezur, ju do të përshëndeteni me një njoftim të ri në ekran i cili do të ju kujtojë që jeni në kohën e pushimit nga aplikacioni si dhe do të ju tregojë edhe sa kohë ju ka mbetur për rikthim me qasje të plotë në Facebook përsëri.

Sigurisht që mund ta fikni këtë funksion dhe të riktheheni përsëri në Facebook nëse dëshironi.

“Ndërsa të gjithë ne përshtatemi me rutinat e reja dhe qëndrojmë në shtëpi, vendosja e kufijve për mënyrën se si e kaloni kohën tuaj në internet mund të jetë e dobishme. Nëse do t’ju ndihmojë të përqendroheni në familjen dhe miqtë tuaj, të flini pa shpërqendruar ose të menaxhoni si e kaloni kohën tuaj në shtëpi, ne kemi mjete që mund t’ju ndihmojnë të gjeni ekuilibrin e duhur për mënyrën e përdorimit të Facebook-ut” thuhet në njoftim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Martesa, fejesa, paja, miqësia, gruaja, burri, të drejtat dhe detyrimet që rrjedhin nga “Kanuni i Lekë Dukagjinit”

Percaktimi e mëndyrët e Martesës.. 28. Percaktimi i Martesës në Kanun.M’u martue më kanun...

Panorama më e bukur në Gjermani e cila shihet nga kjo urë…

Në Gjermani ndodhet një vend me të vërtetë fantastik, ku natyra dhe vepra e njeriut ndërthuren duke krijuar një kryevepër, e cila...

“Nip i Pellazgut, o komb i vjetër! Nga ti më i vjetër nuk ndodhet tjetër!”

Disa thënje nga klerikë fetarë shqiptarë që tërë jetën e tyre i'a kushtuan jo vetëm fesë por edhe çështjes kombëtare! /InforCultutre.info

Raportimet e gabuara për shpalljen e Pavarësisë së Shqipërisë dhe debatet për flamurin, simbolin kombëtar

Simboli ynë Kombëtar, flamuri është përfshirë këto ditë nga një valë debati mbi vërtetësinë e asaj që Shteti shqiptar ka opërdorur si...

Recent Comments