6.1 C
Pristina
Thursday, January 21, 2021
Home Uncategorized Vdes 72 vjeçari nga Gjilani i prekur me COVID-19 – shkon në...

Vdes 72 vjeçari nga Gjilani i prekur me COVID-19 – shkon në shtatë numri i viktimave në Kosovë

Edhe një person ka vdekur në Kosovë si pasojë e coronavirusit.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë përmes një shkrimi në Facebook.

“Në Klinikën Infektive të QKUK-së sonte në orët e mbrëmjes, në Njësinë e Kujdesit Intensiv të kësaj klinike, ka vdekur pacienti Z.I, i lindur më 1948 nga komuna e Gjilanit, i diagnostikuar me COVID 19. Pacienti është pranuar në Klinikën Infektive me datën 31.03.2020 në gjendje të rëndë dhe kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese”, thuhet në njoftim.

Virusi COVID-19, që nga 13 marsi kur u paraqit për herë të parë në Kosovë e deri më tash ka infektuar 224 persona, 37 prej të infektuarve janë shëruar kurse 7 kanë humbur jetën.

Komuna e cila ka më së shumti raste është Malisheva, ku deri tani janë konfirmuar 66 persona pozitiv në COVID-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Nëna luaneshë sulmohet dhe përleshet me qentë e egër për ta shpëtuar këlyshin

Shalin Fernando ishte duke vizituar një zonë malore në Botswana, kur pa një luaneshë me të voglin, që ishte rrethuar prej një...

Lëngu i qepës, zgjidhja ideale për pastrimin e organizmit

Lëngu i qepës është një pije jo shumë e përhapur dhe me shumë gjasë e padëgjuar.Ky lëng ka një përdorim tërësisht mjekësor...

Këto produkte të kozmetikës duhet ruajtur në frigoifer

Në ditët e nxehta të verës, asgjë nuk na shijon më shumë se një gotë uji i ftohtë apo një frut i...

Dhimbja e gjurit, shkaqet dhe trajtimet natyrale

Dhimbja e gjurit që shfaqet kryesisht natën, mund të prekë kryesisht njerëzit që vuajnë nga artriti.Në raste të...

Recent Comments