6.1 C
Pristina
Saturday, March 6, 2021
Home SOCIALE Këto janë barnatoret që do të qëndrojnë të hapura sonte pas orës...

Këto janë barnatoret që do të qëndrojnë të hapura sonte pas orës 17:00 në tërë vendin

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e barnatoreve të cilat do të qëndojnë të hapura sonte pas orës 17:00, nga ku edhe kufizohet lëvizja për qytetarët me vendimin e ri të Qeverisë së Kosovës

Janë gjithsej 47 barnatore të cilat do të qëndrojnë të hapura mbrëmjen e së hënës, sipas listës së publikuar nga Ministria e Shëndetësisë.

Ndërkohë, Qeveria e Kosovës në vendimin e ri për kufizim të lëvizjes së qytetarëve, ka vendosur që orari të jetë nga ora 06:00 deri në 17:00.

Kjo është lista e plotë e pulbikuar nga Ministria e Shëndetësisë:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vendi i parë në Evropë që lejon hyrjen e pasagjerëve të pavaksinuar

Numri i rasteve të regjistruara rishtas është krejt i vogël, dhe njerëzit e vaksinuar, si dhe ata që janë rikuperuar nga koronavirusi...

Historia e një greku që u vra për Shqipërinë(Video)

Histori e jashtzakonshme e një njeriu që dha jetën për Shqipërinë,ësht ajo e Lefter Talos nga zona  Vurgut që i përkiste minoritetit...

Ishulli grek pa Covid-19, të gjithë banorët të vaksinuar

Vendi i parë pa Covid-19 në Evropë është ishulli Kastelorizo në Greqi, ku të gjithë banorët janë vaksinuar.Një...

Pse Cezari tha frazën e njohur: “Erdha, pashë, fitova”?

Pse i konsideroi banorët e Britanisë, “hordhi barbarësh që shkëmbejnë gratë dhe torturojnë pulat”.Fraza e famshme e Jul Cezarit përmbledh fitoren e...

Recent Comments