6.1 C
Pristina
Friday, January 22, 2021
Home SOCIALE 'Të japësh është komunikimi më i mirë'-,reklama që ka prekur miliona njerëz...

‘Të japësh është komunikimi më i mirë’-,reklama që ka prekur miliona njerëz në botë(Video)

Një reklamë prekëse vjen nga Tajlanda: një video 3-minutëshe e kompanisë celulare “True Move H” fillon më një djalë të vogël, i cili ndiqet jashtë një farmacie nga pronarja që e kapi duke vjedhur.

Ajo ia merr ilaçet nga dora dhe e pyet se për çfarë i duheshin. Djali i vogël i përgjigjet se i donte për mamanë e tij.

Në këtë moment, një burrë nga lokali aty afër, vjen dhe pasi merr vesh se çfarë ndodhi, vendos të paguajë farmacisten për ilaçet; gjithashtu, ai i thotë të bijës së tij të bëjë gati një supë vegjetariane dhe ia jep djalit. Pasi merr ushqimin dhe ilaçet, djali i vogël largohet nxitimthi dhe filmi kalon 30 vite më pas.

Shikojeni videon për më tepër:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

A janë puçistë shqiptarët?

"SULLTANI I FUNDIT"Nga: Michele De Grece (fragment nga romani historik “Sulltani i fundit” mbi puçin në Perandorinë...

Simon Rrota: Si i mbrojti ushtria turke kristianët e Shkodrës

KUJTIMET E PIKTORITMarrëdhëniet e katolikëve e muslimanëve në Shkodrën e fillimshekullit të 20-të…Duhet...

Nëna luaneshë sulmohet dhe përleshet me qentë e egër për ta shpëtuar këlyshin

Shalin Fernando ishte duke vizituar një zonë malore në Botswana, kur pa një luaneshë me të voglin, që ishte rrethuar prej një...

Lëngu i qepës, zgjidhja ideale për pastrimin e organizmit

Lëngu i qepës është një pije jo shumë e përhapur dhe me shumë gjasë e padëgjuar.Ky lëng ka një përdorim tërësisht mjekësor...

Recent Comments