Categories: SOCIALE

Rrjedha e epidemisë COVID-19 në Kosovë!(Foto)

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës me anë të një postimi në faqen e tyre zyrtare në facebook kanë paraqitur me diagrame rrjedhën e COVID-19 në tërë Kosovën ,shkruan Inforculture.info

Në bazë të këtyre diagramave dhe shifrave të sakta mundë të kuptojmë detajisht se cilat janë moshat më të prekura ,cila gjini është prekur më shumë dhe sa është numri i përgjithshëm.

Ju paraqesim më poshtë diagramet që kanë paraqitur IKSHPK./InforCulture.Info


In For Culture

Recent Posts

4 arsyet më të zakonshme përse lulet dhe bimët vyshken, ja zgjidhja për çdo problem

Të kujdesesh për bimët e lulet në vazo duket mjaft e lehtë deri në momentin…

13 hours ago

“Shtëpia e Bardhë”, kur u vendos guri i parë i themelit dhe si u vendos ky emër

Ndërtimi i Shtëpisë së Bardhë nisi me gurin e parë të themelit, më 13 tetor…

13 hours ago

Nëse jeni djegur, ja masat urgjente për të mos mbetur shenja

Nëse aksidentalisht jeni djegur me hekur apo ju është derdhur kafeja e nxehtë, duhet të…

13 hours ago

Njerëzit që braktisën shkollën, por ndryshuan botën!

Një nga çmimet më prestigjiozë, që një person mund të marrë në rrugëtimin e jetës,…

14 hours ago

Mbajeni gripin dhe virozat sa më larg vetes duke shmangur këto gabime në të përditshmen tuaj

Moti i paqëndrueshëm, luhatjet e temperaturave, qëndrimi për një kohë të gjatë në ambiente të…

14 hours ago

Kosova në Ilirikun e vitit 1689

Historiani Jahja Drançolli, ka publikuar një pjesë të hartës së Ilirikut, marrë nga atlasi i…

14 hours ago